Zajęciem II miejsca zakończyły zawodniczki STS Sandecja Nowy Sącz turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce rozgrywanym w Rzeszowie. Dzięki temu sądeczanki uzyskały awans do ½ Mistrzostw Polski i znajdą się w najlepszej 16 zespołów w Polsce.

Po wywalczeniu brązowych medali i zajęciu 3 miejsca w Finałach Wojewódzkich przyszedł czas na rozgrywki Ćwierćfinałowe. Przez trzy dni rywalizacji nasze zawodniczki zmierzyły się w grupie z następującymi zespołami:

STS Sandecja Nowy Sącz – Juvenia Rawa Mazowiecka 2:0 (25:10,25:14)
STS Sandecja Nowy Sącz – MKS V LO Rzeszów 0:2 (13:25,17:25)

W dalszej części turnieju zmierzyliśmy się z Mistrzyniami Województwa Małopolskiego MOS Wieliczka oraz zespołem SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

MKS MOS Wieliczka – Sandecja Nowy Sącz 0:2 (22:25, 22:25)
SMS KSZO Ostrowiec Św. – Sandecja Nowy Sącz 0:2 (20:25,10:25)

Zwycięstwa w drugiej części turnieju dały nam upragniony awans do półfinałów MP.

To były dla nas bardzo udane zawody bardzo się cieszę z osiągniętego wyniku,
Chciałbym podziękować dziewczynom za zaangażowanie, fajna atmosferę w zespole oraz walkę do samego końca każdego spotkania. Ciężka praca na treningach, dała efekty i wyniki. – mówi trener Andrzej Potoniec.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim którzy pomogli nam w wyjeździe na ćwierćfinały do Rzeszowa, jest to Pan Józef Kantor – Dyrektor Wydziału Sportu, sponsorom BUDkomplex – Patryk Surma, WEB FOR – Grzegorz Pękała, Dach-Dom Styl Wiesław Pękała, GÓR-STAL – Adam Górski, oraz Pani Annie Jankowskiej za pyszne lody. – powiedziała Grażyna Cempa Pulit prezes STS Sandecja.
Dzięki waszej hojności dziewczęta spędziły turniej w doskonałych warunkach.

Również podziękowania kierujemy do włodarzy klubu Resovia Rzeszów za możliwość oglądania meczu o V miejsce rozgrywek Plus Ligi pomiędzy Resovia – Jastrzebski,

Przede wszystkim wielkie podziękowanie należą się też rodzicom, którzy swoim dopingiem podnosili i wspierali nasze zawodniczki. Jesteście Wielcy 

Skład zespołu:
Zuzanna Pawlik, Zuzanna Oracz, Paulina Dziedzic, Julia Bochenek, Katarzyna Dutka, Wiktoria Salamon, Matylda Chełmecka – Libero, Katarzyna Leśniak, Ada Bochenek, Klaudia Wąsowska, Gabriela Gajdosz, Halina Dara – Libero.

Turniej Półfinałowy rozegrany będzie w dniach 12-13 maj w Dąbrowie Górniczej.

Więcej Zdjęć można obejrzeć dzięki Panu Jackowi Gajdoszowi Pod linkiem

https://fotojg12.pixieset.com/stswierfinay/