Dnia 11 listopada w hali sportowej MOSiR na Rurach w Nowym Sączu pojawiły się najmłodsze dziewczynki, by grą w siatkówkę uczcić 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski .

W zawodach udział wzięło ponad 100 zawodniczek rocznik 2006 i 2007 i młodsze, z województwa małopolskiego. Zespoły rywalizowały w kat. ,,2” i ,,3” .Wystąpiły drużyny z : MOS Wieliczka ,Salos Staniątki , AGH Kraków , Dwójka Krynica, UKS 22 Kraków ,Góral Muszyna , AMS Pcim ,Ekstrim Gorlice, Gorce Nowy Targ . Gospodarzem turnieju był zespół STS Sandecja.

W uroczystym otwarciu turnieju wzięli udział w imieniu Prezydenta Miasta Ryszarda Nowaka Przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki pan Mieczysław Gwiżdż oraz radny Miasta Nowego Sącza pan Dawid Dumana Wiceprzewodniczący Komisji Sportu i Turystyki . Impreza była ogromnym sukcesem organizacyjnym i wspaniałą przygodą dla najmłodszych siatkarek.

W kat 2-ki wygrały zawodniczki z Nowego Targu przed Pcimiem i Gorlicami .W kat 3-ki triumfowały zawodniczki z Wieliczki przed UKS 22 Kraków i AGH Kraków. Wszystkie uczestniczki turnieju otrzymały pamiątkowe medale. Wszystkim zawodniczkom należą się słowa uznania za ich zaangażowanie oraz poświęcenie w walce o każdy punkt. Gratulujemy sportowej postawy.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji turnieju , sponsorom : niezawodnej jak zawsze cukierni „Klag ”z Gołkowic za pyszne słodkości oraz Firmie Danielki producentowi obuwia dziecięcego z Mińska Mazowieckiego za mega maskotki .


Sędzia główny: Grażyna Cempa Pulit oraz Klaudia i Joanna Hyclak
Zawody sędziowały zawodniczki Sandecji : Roma Reichert ,Alicja Baran, Dorota Wojta Adrianna Bochenek ,Odetta Maślanka ,Julia Gapczyńska ,Oliwia Stanik oraz Karolina Wojta.
Dziękujemy!!!