11 listopada w 2 Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu, z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się turniej siatkarski dziewcząt z rocznika 2006 w kategorii „czwórek”.

Na turnieju byli obecny nowo wybrany Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, któremu towarzyszyli członkowie rady miasta w osobach Marty Poremby, Krzysztofa Krawczyka oraz wieloletniego przyjaciela STS Sandecja, Pana Dawida Dumany.

Przed rozpoczęciem zawodów zgromadzeni gości odśpiewali hymn oraz przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w celu złożenia kwiatów oraz oddania hołdu. Następnie już na sali gimnastycznej 2 LO w Nowym Sączu doszło do rozpoczęcia rywalizacji, w której udział wzięły drużyny; Mistrzynie Polski MOS Wieliczka, Niepołomice, Nowy Targ, Krynica, Staniątki, Bobowa,  Chełmiec, Nawojowa oraz STS Sandecja. Zwyciężczyniami zawodów okazały się dziewczęta z Wieliczki, drugi stopień podium przypadł w udziale reprezentantkom Krynicy, a na trzecim miejscu uplasowała się pierwsza z dwóch drużyn, które do boju delegowała Sandecja. Drugi zespół Sandecji uplasował się na 8. miejscu.

Po zakończonej rywalizacji dziewczęta startujące w zawodach otrzymały pamiątkowe koszulki, a te, które walczyły najdzielniej oczywiście puchary i medale. Tego rodzaju inicjatywy, prócz zakorzenienia w młodych ludziach ducha sportu, mają ich także uczulić na kwestie patriotyzmu, miłości do Ojczyzny.

 

To już czwarta edycja imprezy, która nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów w postaci: Pana Grzegorza Klaga z Cukierni Klag z Gołkowic Dolnych , Pani Ewy Krupińskiej z Firmy ”Danielki” z Mińska Mazowieckiego, Panu Robertowi z Firmy ”Bogdański”, Panu Leszkowi, Pani dyrektor 2 LO za udostępnienie Hali oraz rodzicom zawodniczek.